Google Earth Android Türkiye’de Nasıl Kullanılır?


Bazı uygulamalar bazı ülkelerde kullanıma resmî olarak sunulmaz. Bunun birden fazla nedeni olabilir. Uygulama sahibinin bulunduğu ülke başka bir ülkeye ambargo uyguladığı için kullanılmaz. Buna en güzel örnek ise Çin’deki Google servisleri olacaktır. Ancak bazı uygulamalar ise o ülkede pazar payı düşük olabileceği için, dil ekleme hizmetiyle uğraşmamak için, o ülkede servis yapılmadığı için sunulmamış olabilir. Yani nedenler genellikle yerelleşme problemiyle alakalı olmakta. Bir örnek vermek gerekirse, bir dosya yönetici uygulaması her ülkede kolaylıkla sunulabilir. Ancak bir market sipariş uygulaması o ülkedeki marketlerle anlaşılmadan sunulursa herhangi bir anlam ifade edemez.

Google Earth Türkiye’de kullanma

İşte Google Earth’ün Türkiye dahil pek çok ülkedeki Android cihazlarda kullanılıyor olmamasının da bir sebebi var. Bildiğiniz üzere Google Earth hizmeti ile belirli ülkelerde 3D (üç boyutlu) bina, arazi, ağaç gibi özellikler sunmakta. İşte Google Earth Android için sadece üç boyutlu şekilllerin bulunduğu ülkelerde sunulmakta. Dolayısıyla da Türkiye’de Google tarafından hazırlanmış üç boyutlu şekil bulunmuyor. Play Store’da Google Earth’ı görüntülemek için tıklayın. Google tarafından diyoruz çünkü bilgisayar sürümünde siz de kendiniz üç boyutlu şekilleri yayınlayabilirsiniz. İşte Google tarafından yayınlanmadığı için Play Store’da bulunmuyor. İşte bu nedenle de indirmenizin bir yolu var. O da APK’dir. Ancak APK yazısını görüp hemen bu yazıdan çıkmayın. APK yükleyebileceğiniz güvenilir siteler hakkındaki yazımızı okumak için tıklayın.

Google Earth APK indir

Bunun nedeni ise APK indireceğiniz sitenin ne kadar güvenli olduğundan emin olmanız gerekir. Hele ki bir Google servisinin APK’sini indirirken çok daha dikkatli olmanız gerekir. Çünkü muhtemelen APK’yi telefona kurduktan sonra otomatik olarak Google hesabınıza bağlanacaktır. Bu bağlanma sonrasında Google hesabınız sıkıntıya girebilir. İşte bu nedenle APK indireceğimiz site ultra güvenli olamaz. Ancak benim de kullandığım ve güvenli olarak gördüğüm bir APK indirme sitesi var ve buradan Google Earth’ü rahatlıkla indirebilirsiniz. Siteye ulaşmak için tıklayın. Sitede ilk baştaki indirme linki ile en son sürümü indirebilirsiniz. Ancak Google, uygulamanın 9.3.1.6 sürümünden sonra bir değişiklik yaparak uygulamanın Android sürümünü de güncellemiş olmalı. Çünkü bu sürümden sonrakileri indirdiğiniz zaman bazı cihazlarda uygulama yüklenemedi hatası alırsınız. İşte bu nedenle en son sürümü yükleyin. APK cihaza kurulursa ne âlâ. Ama cihaza yüklenmezse o zaman şu sürümü indirmeniz daha iyi olacaktır. Hem güvenli hem de basit bir yöntemdir. Umarım yararlı olacaktır.


Rıdvan Atmaca

Ben Rıdvan Atmaca. 2003 Bursa doğumluyum. Teknoloji, gündem, tarih konularına meraklıyım. Araştırma yapmak ve öğrenmek en büyük tutkum.

Google Earth Android Türkiye’de Nasıl Kullanılır?” isimli yazıda 4 tane yorum var.

 • 8 Temmuz 2020 tarihinde, saat 17:24
  Kalıcı Bağlantı

  Arazide internet cekmiyor arazide google earth internetsiz kullanma sansimiz var mi baska bir programda olabilir

  Yanıtla
  • 19 Temmuz 2020 tarihinde, saat 09:35
   Kalıcı Bağlantı

   Bakmak istediğiniz yeri internetle incelerseniz Google Earth önbelleğe alacaktır ve internetsiz olarak da inceleme imkanınız olabilir belki. Ancak internetsiz kullanmak pek de mümkün olmaz sanıyorum.

   Yanıtla
 • 19 Temmuz 2020 tarihinde, saat 10:00
  Kalıcı Bağlantı

  Central america uygulamsi ücretli versiyonu haritalarin indirilmesine izin veriyor ama google earth tutmaz 3d yok daha yavas.

  Yanıtla
  • 19 Temmuz 2020 tarihinde, saat 16:06
   Kalıcı Bağlantı

   Maalesef. Keşke Google Earth’te de indirme şansı olsa ancak o zaman da çok yer kaplar.

   Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: