APK İndirebileceğiniz Güvenilir Siteler


Android için vazgeçilmez olan APK dosyaları vazgeçilmezdir. Bir uygulamanın ülkesinde kullanılmıyor olması, Play Store’dan indirememesi veya uygulamanın daha eski sürümünü kurmak istemesi gibi nedenlerden dolayı kullanıcılar APK dosya yüklemek isteyebilmekte. Ancak APK indireceğiniz sitenin uygulamanın kaynak kodlarında değişiklikler yapması gibi durumlar bu dosyaların güvenliği konusunda tartışmaları da beraberinde getiriyor. Her APK kurulumunda telefonunuz güvenlik hatırlatması yapmakta. İşte bu nedenle bu dosyaları indirdiğiniz yerlere dikkat etmeniz gerek.

APK indirme siteleri

Özellikle APK dosyasını neden indirdiğiniz önemli. Sadece bir uygulamanın daha eski bir sürümünü kullanmak, ülkenizde erişilmediği için indirmek veya daha farklı nedenlerden sadece orijinal uygulamayı indirecekseniz sorun yok. Ancak bir uygulamanın ücretli veya içinde bulunan uygulama içi satın almaları için bir APK yükleyecekseniz işte orada bir sıkıntı var. Zira bu tarz uygulamalarda kaynak kodlarında bazı değiştirmeler yapılması gerekiyor. Bu işlemleri yapanların çoğunluğu bu işi, tabiri caizse, babasının hayrına yapmıyor. Bu nedenle özellikle bu tarz APK’ları indirmemenizi, ancak indirecekseniz de olabildiğince güvendiğiniz yerlerden indirmeniz gerek. Biz bu yazımızda sadece uygulamanın orijinal hâlinin APK dosyasını paylaşan sitelerden bahsedeceğiz.

Güvenilir APK İndirme Siteleri Listesi

 • APKMirror (Ulaşmak için tıklayın)
  APKMirror, “APK internet siteleri arasında en popüler olanlarından” desek yeridir. Zira site çok tercih edilmekte ve güvenilmekte. Sitedeki APK dosyalarının en güncel sürümünün yanı sıra o uygulamanın sitedeki eski sürümlerini de indirmenize olanak tanımaktadır. Hızlı bir şekilde bu dosyaları da indirmenizi sağlamaktadır. Ayrıca dosyaların güvenliği konusundaki açıklamalarının Türkçe çevirisini de aşağıda bulabilirsiniz. APKMirror sıkça sorulan sorular bölümüne gitmek için tıklayın. Ayrıca hiç siteye girmeden sadece APKMirror uygulamasına giriş yaparak cihazınıza APK indirmek için tıklayın.

APKMirror Güvenlik Açıklaması

 1. Tüm APKMirror.com yüklemeleri yayınlanmadan önce doğrulanır.
 2. Önceden yayınlanmış tüm uygulamaların yeni sürümlerinin şifreleme imzalarının orijinal uygulamalarla eşleştiğinden emin oluruz, bu da yüklenen APK’ların gerçek geliştiriciler tarafından mı yoksa onlar gibi davranan biri tarafından mı imzalandığını bildiğimiz anlamına gelir.
  Not: APKMirror.com, ilk günden itibaren Android’deki Janus güvenlik açığından korunmaktadır.
 3. a. APKMirror.com’a hiç yüklenmemiş yeni uygulamalar için, imzaları aynı geliştirici tarafından mevcut diğer uygulamalarla eşleştirmeye çalışıyoruz. Bir eşleşme varsa, aynı anahtarın daha önce bilinen bir meşru uygulamayı imzalamak için kullanıldığı ve bu nedenle yeni yüklemeyi doğruladığı anlamına gelir.
  b. Herhangi bir eşleşme görmezsek, Play Store’dan veya doğrulanmış başka bir konumdan aynı uygulamanın bir sürümünü edinmeye ve karşılaştırmaya çalışırız. Eğer bir beta ise, içine girmeye çalışırız. Yapamazsak geliştiriciyle iletişim kurmaya çalışırız.
  c. Yeni bir APK’nın meşruluğunu doğrulayamazsak, onu yayınlamayız.

Apkpure internet sitesi de yine güvenilir indirme listeleri arasında yer alıyor. Türkçe dil seçeneği de olan site yine Google Play’deki orijinal uygulamaların yüklenilmesini sağlıyor. Bunun yanı sıra popüler uygulama ve oyunları da incelemenize olanak sağlayan site, uygulamaların eski sürümlerini yüklemenize de imkan tanımakta. Aşağıda Apkpure internet sitesindeki dosyaların güvenliği konusundaki açıklamayı Türkçe’ye çevrilmiş şekilde okuyabilirsiniz. Apkpure uygulamasını indirmek için tıklayın.

Apkpure Güvenlik Açıklaması

APKPure.com, Google, Google Play veya Android ile hiçbir şekilde ilişkilendirilmez veya ilişkilendirilmez. Android, Google Inc.’in ticari markasıdır. Tüm uygulamalar ve oyunlar, ilgili geliştiricilerinin veya yayıncılarının mülkü ve ticari markasıdır ve SADECE EV veya KİŞİSEL kullanım içindir. Lütfen APKPure.com’un SADECE ORJİNAL APK DOSYASINI ÜCRETSİZ UYGULAMALAR İÇİN PAYLAŞTIRDIĞINI unutmayın. TÜM APK DOSYASI, HERHANGİ BİR CHEAT, SINIRSIZ ALTIN ​​YAMA VEYA DİĞER DEĞİŞİKLİKLER OLMADAN GOOGLE PLAY’DAKİ AYNI DOSYADIR.

Türkçe dil seçeneği de olan listemizin son sitesi olan Uptodown, her bir uygulama için ayrı bir alt alan adı (“altalanadi.anaalanadi.com” gibi) kullanarak kullanıcılarına APK indirme hizmeti sunmaktadır. Site milyonlarca kullanıcı tarafından ziyaret edilmiş ve edilmektedir. Yine bu site de her bir uygulama için eski sürümleri de indirme imkânı sunuyor ve gerçekten sunulan APK dosyaları güvenlik açısından oldukça üst düzeyde taranıyor. Güvenlik açıklamasını Türkçe’ye çevrilmiş bir şekilde aşağıda bulabilirsiniz. Ayrıca Uptodown uygulamasını indirmek için tıklayın.

Uptodown Güvenlik Açıklaması

Uptodown’daki tüm içerik VirusTotal tarafından derinlemesine taranır. Bu hizmet Uptodown’un tüm içeriğini 50’den fazla antivirüs ile analiz eder.

Virüsler veya potansiyel tehditler hakkında çıkardığımız tüm bilgiler yayınlanır ve sitemizde bir kaynak olarak kullanılabilir. Kullanıcılarımız bu bilgilerle ne yapılacağına ve nihayetinde bir uygulama indirip indirmediklerine karar verir.

İçeriğimizin %100 yasal doğası nedeniyle, güvenlik sansürünün rolünü üstlenmemiz gerekmiyor ve bunun yerine, kullanıcılarımız hangi uygulamaları indirebileceklerine karar veriyorlar.

Burada bize soracak olursanız tercih edebileceğiniz ilk site her zaman APKMirror olacaktır. APKMirror sitesinde bir uygulamayı bulamazsanız, işte o zaman diğer sitelere yönelmeniz daha doğru olacaktır.


Rıdvan Atmaca

Ben Rıdvan Atmaca. 2003 Bursa doğumluyum. Teknoloji, gündem, tarih konularına meraklıyım. Araştırma yapmak ve öğrenmek en büyük tutkum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir