Daha önceki bir yazımda sizlere İngilizce telaffuzunun nasıl geliştirilebileceğine dair bir yazı hazırlamıştım. Bu yazının başlarında da sitemde bulabileceğiniz yazılardan bahsetmiştim. İşte o yazıları yazmaya da başladım. Seviye seviye, sizlerin rahatlıkla okuyabileceği ve daha önce de yazdığım yazıdaki yöntemleri uygulamanız için bu metinler işe yarayacaktır. Bu yazıda başlangıç, yani “A1” olarak adlandırılan seviye için metinler bulunmaktadır. Her metnin İngilizcesi açılır bir alanda, Türkçesi ise “Metnin Türkçesi” butonuna tıkladığınızda açılan alandadır.

İngilizce Metinler:

My Family (Ailem)

Metnin İngilizcesi

My family is small. I have a mother, a father, and a sister. My mother is a teacher. She is kind. My father is a doctor. He is smart. My sister is a student. She is funny. We live in a house. It is big and comfortable. We have a dog. His name is Max. I love my family.

Metnin Türkesi

Benim ailem küçük. Bir annem, bir babam ve bir kız kardeşim var. Annem bir öğretmen. Nazik biri. Babam bir doktor. Akıllıdır. Kız kardeşim bir öğrenci. Eğlencelidir. Bir evde yaşıyoruz. Büyük ve rahat bir ev. Bir köpeğimiz var. Adı Max. Ailemi seviyorum.


My School (Okulum)

Metnin İngilizcesi

I go to school every day. My school is big. It has many rooms. I have friends at school. We learn English, math, and science. My favorite subject is English. My teacher is nice. She helps us learn. After school, we play football. I like my school.

Metnin Türkçesi

Her gün okula gidiyorum. Okulum büyük. Birçok odası var. Okulda arkadaşlarım var. İngilizce, matematik ve fen öğreniyoruz. En sevdiğim ders İngilizce. Öğretmenim çok iyi biri. Öğrenmemize yardımcı oluyor. Okuldan sonra futbol oynuyoruz. Okulumu seviyorum.


A Day at the Park (Parkta Bir Gün)

Metnin İngilizcesi

Yesterday, I went to the park. The park is near my house. It is big and beautiful. There are trees and flowers. I saw birds and squirrels. I played with my friends. We played hide and seek. It was fun. I love the park.

Metnin Türkçesi

Dün parka gittim. Park evime yakın. Büyük ve güzel bir yer. Ağaçlar ve çiçekler var. Kuşlar ve sincaplar gördüm. Arkadaşlarımla oynadım. Saklambaç oynadık. Çok eğlenceliydi. Parkı seviyorum.


My Favorite Food (En Sevdiğim Yemek)

Metnin İngilizcesi

I like to eat. My favorite food is pizza. I eat pizza on Fridays. It has cheese, tomatoes, and olives. I like it very much. My mother makes good pizza. We eat pizza together. It is delicious. I am happy when I eat pizza.

Metnin Türkçesi

Yemek yemeyi severim. En sevdiğim yemek pizzadır. Cuma günleri pizza yerim. İçinde peynir, domates ve zeytin olur. Çok severim. Annem güzel pizza yapar. Birlikte pizza yeriz. Çok lezzetli. Pizza yediğimde mutlu oluyorum.


My Pet (Evcil Hayvanım)

Metnin İngilizcesi

I have a pet. It is a cat. Her name is Luna. She is white and grey. Luna is very cute. She plays with a ball. She sleeps a lot. I feed Luna every day. She likes fish. I love my cat. She is my friend.

Metnin Türkçesi

Benim bir evcil hayvanım var. O bir kedi. Adı Luna. Beyaz ve gri. Luna çok sevimli. Bir topla oynuyor. Çok uyur. Her gün Luna’ya yemek veririm. Balık seviyor. Kedimi çok seviyorum. O benim arkadaşım.


Going to the Market (Markete Gitmek)

Metnin İngilizcesi

Today, I went to the market. The market is not far. I walked to the market. I bought apples, bread, and milk. The market is busy. Many people are shopping. I see vegetables and fruits. I like the market. It is interesting.

Metnin Türkçesi

Bugün markete gittim. Market uzak değil. Markete yürüyerek gittim. Elma, ekmek ve süt aldım. market kalabalık. Birçok insan alışveriş yapıyor. Sebze ve meyveler görüyorum. Marketi seviyorum. İlginç bir yer.


My Holiday (Tatilim)

Metnin İngilizcesi

I went on holiday last summer. I went to the beach. The beach is beautiful. The sea is blue. I swam in the sea. I made a sandcastle. I saw many fish. The sun was hot. I had fun. I like holidays.

Metnin Türkçesi

Geçen yaz tatile çıktım. Sahile gittim. Kumsal güzel. Deniz mavi. Denizde yüzdüm. Kumdan kale yaptım. Bir sürü balık gördüm. Güneş sıcaktı. Eğlendim. Tatilleri severim.


My Best Friend (En İyi Arkadaşım)

Metnin İngilizcesi

My best friend’s name is Ali. He is tall and has black hair. We go to school together. We play football. He is very funny. We study together. He is good at math. We like to eat ice cream. Ali is a good friend. I am happy to have him.

Metnin Türkçesi

En iyi arkadaşımın adı Ali. O uzun boylu ve siyah saçlı. Okula birlikte gidiyoruz. Futbol oynuyoruz. O çok komik. Birlikte ders çalışıyoruz. Matematikte iyidir. Dondurma yemeyi severiz. Ali iyi bir arkadaş. Ona sahip olduğum için mutluyum.


In the Garden (Bahçede)

Metnin İngilizcesi

I have a garden. It is small. There are flowers and trees. The flowers are red, yellow, and pink. I water the flowers. I like to sit in the garden. I see birds. They sing. The garden is peaceful. I love being in the garden.

Metnin Türkçesi

Bir bahçem var. Küçük bir bahçe. İçinde çiçekler ve ağaçlar var. Çiçekler kırmızı, sarı ve pembe. Çiçekleri suluyorum. Bahçede oturmayı seviyorum. Kuşları görüyorum. Şarkı söylüyorlar. Bahçe huzurlu. Bahçede olmayı seviyorum.

Kategori:

Kişisel Gelişim,

Son Güncelleme: 11 Nisan 2024

Etiket:

,