Getting your Trinity Audio player ready...

Hepinize tekrardan merhabalar. Bu yazımızda sizlere elinizde bulunan bir şarkıdaki vokali (sözleri) veya arkada çalan müziği kaldırmanın yolunu göstereceğim. Bunun için elimde 4 tane araç bulunuyor. Hadi gelin, lafı daha fazla uzatmadan bu araçlara bir göz atalım.

Ücretsiz, bir şarkıdan vokal veya müzik kaldırma araçları

Listemizde 2 tamamen ücretsiz, iki tane de ücretli yöntem bulunuyor. Üç tanesini internet sitesi üzerinden kolaylıkla yapabilirken bir tanesini ise uygulama ile yapmanız gerekiyor. Şimdi gelin bu yöntemlere sizinle beraber bir göz atalım. Önce ücretsizlerden başlayalım.

vocalremover.org

Vocal Remover Ses veya Müzik Silici

Bu site, alan adı uzantısından da anlaşılabileceği üzere tamamen ücretsiz bir şekilde vokal veya melodi silme işlemlerinizi gerçekleştirmenize olanak tanıyor. Ayrıca sitede; ton özelliği değiştirme, hız değiştirme, şarkıyı kesme, şarkıları birleştime, ses kaydedici, karaoke kaydı, ses dönüştürücü, BPM’yi belirleme, tonu bulma, mikrofon testi gibi özellikler de yer almakta.

Bu site, dediğim gibi, sadece vokal silme veya müzik kaldırma özelliklerine sahip değil, aynı zamanda pek çok özelliğe sahip. Peki vokal kaldırma işlemini ne kadar iyi yaptığını soracaksanız hemen kendiniz bir şarkı indirip buradaki bağlantıya tıklayarak deneyebilirsiniz.

Telegram botu ile müzik veya vokal silme

Telegram Botu ile Vocal Remover

Şimdiki başlığımızda vokal ve müzik silebilen bir Telegram botu bulunuyor. Botun adı “Voice Remover | Separate vocals and music“. Müzik dosyasını gönderdikten sonra bot size iki ayrı dosya gönderiyor. Birinde sadece ses, diğerinde ise sadece vokal bulunuyor. Böylece de herhangi bir internet sitesiyle uğraşmadan direkt olarak bir mesajlaşma uygulamasını kullanarak işleminizi halledebilirsiniz.

Bota ulaşmak için lütfen tıklayın.

LALAL.AI

LALAL.AI

Öncekilerle aynı işlemleri gerçekleştirmesinin yanında ücretli olan bu sitemiz diğerlerine nazaran daha kaliteli bir ses ve vokal deneyimi sunmakta. Bir güzel haberimiz var: Siteye üye olarak 10 dakikaya kadar müzikleriniz için ücretsiz ayıklama yapabiliyorsunuz. Ayrıca değişik ayarlar yaparak müziğin değişik kısımlarını da seçebiliyorsunuz. Bu siteyi deneyimlemek için hemen buraya tıklayabilirsiniz.

phonicmind.com

phonicmindcom

Bu site de aynı şekilde ücretli bir sitedir. Aralarında en başarılısı olduğunu belirtmem gerekiyor. Siteyi deneyimlemek için tıklayabilirsiniz.

Kategori:

Teknoloji,

Son Güncelleme: 3 Şubat 2022