Getting your Trinity Audio player ready...

Bu yazımda Papara nedir, neden kullanmalısınız, Papara güvenilir mi gibi pek çok konudan bahsedeceğim. Daha önce farklı firmalar hakkındaki deneyim yazılarımı da okuyabilirsiniz. Şimdi gelelim Papara hakkında konuşalım.

Papara

Papara nedir?

Papara, FinTech alanında faaliyet gösteren Türkiye merkezli bir elektronik para kuruluşudur. Şirket 2016’nın Nisan ayında Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu’ndan yetkili lisans alarak aynı yılın Ağustos ayında faaliyetlerine başlamıştır. Kartlarını 16 Mart 2021’den beri BKM Express desteklemektedir. Kısacası Papara, bankalardan daha hızlı, her ATM’den para yatırıp çekebileceğiniz bir sisteme sahiptir. Böylece finansal özgürlüğünüze kavuşmuş olursunuz.

Papara güvenilir mi?

Papara, Bankacılık Denetleme ve Düzenleme Kurulu (BDDK) tarafından lisanslanmış ve bankalarla güvenli bir anlaşma yapmıştır. Ayrıca Papara, Şikatetvar üzerinde en çok puan alan şirketlerden birisi. Bu da onun aslında ne kadar güvenilir bir firma olduğunu göstermektedir.

Papara Card nasıl çıkartılır?

Papara uygulamasını indirdikten ve gerekli bilgileri girdikten sonra sağ alt köşedeki “Papara Card” bölümüne girdikten sonra aşağıdan “Yeni Kart” butonuna tıklayıp istediğiniz kart hangisi ise onu talep edebiliyorsunuz. Ben Black Card almanızı tavsiye etmekteyim. Black Card, temassız ödeme seçeneğine de sahiptir. Zaten diğerlerinin çoğu sanal kart olarak geçmekte.

Papara Card kaç güne gelir?

Gelecek kargo firmasına bağlı olarak 3-10 gün arasında değişebilmektedir. Bu süre daha da uzayabilir ancak eninde sonunda Papara Card’ınız güvenli bir şekilde size ulaşacaktır.

Papara Cashback nedir?

Uygulamanın sağladığı bir diğer güzel özellik ise Cashback’tir. Cashback özelliği sayesinde YouTube premium, Netflix, Spotify üyeliklerinden 15₺, eczane alışverişlerinde aylık 25₺, Burger King, Popeys, Arby’s, tıklagelsin alışverişlerinde 15₺, Gratis alışverişlerinde 20₺ ve daha nice firmada daha fazla para anında hesabınıza geri yatmaktadır. Bu paralar, aylık olarak limite sahiptir ve uygulamada sol üst menü> Cashback kısmından hangi firmadan ne kadar Cashback alabileceğinizi görebilirsiniz.

Papara’ya para yatırma ve çekme

Para yatırma ve çekme işlemleri çok kolay. İsterseniz uygulama içinden ana sayfada bulunan “Yatır” bölümünden dilediğiniz yöntemle para yatırabilirsiniz. Şunu söylemek gerekir ki banka hesabından Papara’ya para göndermek yalnızca banka hesabı ve Papara hesabı aynı kişiye ait olursa mümkündür. Para yatırmanın bir diğer yolu isse ATM’den yatırmaktır. İstediğiniz herhangi bir ATM’den para yatırabilirsiniz. Para çekmek için de yine ATM’leri kullanabilirsiniz.

Papara indir

Sonuç olarak Papara, bankalardan daha hızlı işlem yapabilmenize ve tek bir ATM ile sınırlı kalmadan, farklı kampanyalar ile de Cashback alabileceğiniz harika bir sistem. Eğer siz de bu sisteme üye olmak isterseniz aşağıdaki bağlantıdan uygulamayı indirebilirsiniz.

Kategori:

Teknoloji,

Son Güncelleme: 16 Ekim 2021