Getting your Trinity Audio player ready...

Matematik konusunda eksiği, özellikle de temel eksiği olan kişiler için önerilen bir seridir antrenmanlarla matematik kitapları. Bunun geometri serisi de var ama o farklı bir yerde ele alınmalı. Peki gelin, bu 4 ciltten oluşan kitap gerçekten işe yarıyor mu, nasıl başlanmalı, 12 sınıf olan biri de kullanabilir mi veya nasıl kullanmalıdır bir bakalım.

Antrenmanlarla matematik ne işe yarar

Kitabın temel amacı, matematik temeli olmayan kişilerin matematik temelini oturtmaktır. Bu amaçla 1. ciltten itibaren 4 işlemden başlatarak zamanla daha zor konulara, son ciltte ise integral konusu ile final yaparak seriyi bitirmekte, böylece hem temel matematik oluşturmakta hem de lise konularının tamamını basit antrenmanlarla öğretmektedir.

Kitap gün gün bölümlere ayrılmış durumda. Eğer bunlara uyarsınız dört cildi dört ayda bitirebilirsiniz. Size kolay gelirse veya hızlı bitirmek isterseniz bir günde iki-üç günlük kısmı da çözebilirsiniz. Bu tamamen size kalmış bir durum.

Antrenmanlarla matematik serisi gerçekten iş görüyor mu?

Aslında bu sorunun cevabı kişiden kişiye değişiklik gösterse de şu bir gerçek: Serinin en başında bulunan dört işlemden başlamak her ne kadar çoğu kişiye gereksiz ve zaman kaybı olarak gelse de işlem hızınızın artması, zihin egzersizi gerçekleştirmek amacıyla önemli antrenmanların başında geliyor bunlar. Serinin ilerleyen bölümlerinde lise matematiğinin önemli konuları hakkında işlemler yapıyorsunuz. Bunlar da işlem hızınızın önemli ölçüde artmasını saplayan unsurlardan. Bu nedenle diyebiliriz ki seriyi çözmek kesinlikle işinize yarayacaktır.

Asla konu atlaması yapmadan, yılmadan ilerlemeniz gerekmekte. İlk iki cildi bitirdikten sonra TYT kitapları almaya ve bunları çözmeye başlayabilirsiniz. Son iki ciltten sonra da AYT kitaplarına geçebilirsiniz.

12. sınıf öğrencisi olan biri antrenmanlarla matematik çözmeli mi?

Eğer temeli yoksa ve konuları anlamıyorsa hiçbir zaman geç değildir. Hatta kesinlikle başlamalıdır. Bir günde mümkün olabildiğince kısmı çözerek ilerleme kat etmesi ve kitabı 4 ayda değil de 1-2 ayda bitirmesi gerekmektedir. Yukarıda da belirttiğim gibi ilk iki cilt bittikten sonra da TYT, son iki ciltten sonra da AYT matematik kısmına geçebilir.

Antrenmanlarla matematik fiyat

4 cildi de beraber almak için Amazon’daki bu ürünü satın alabilirsiniz.

Kategori:

Eğitim,

Son Güncelleme: 25 Eylül 2021