Xiaomi Airdots Tws Kulaklık Deneyimim


Uygun fiyatlı bir ürün olan Xiaomi Redmi Airdots Tws Bluetooth 5.0 Kulaklık, kablosuz kulaklık almak isteyen kişiler için iyi bir alternatif olarak görülüyor. Peki gelin kablosuz kulaklık olarak alınıp memnun kalarak kullanılabilecek bir ürün mü bakalım.

Xiaomi Redmi Airdots Tws Bluetooth 5.0 Kulaklık

Airdots Tws Bluetooth kulaklık özellikleri

Herhangi bir e-ticaret sitelerinde görebileceğiniz özellikler yerine, kendi deneyimlerim ile kulaklık size nasıl bir deneyim sunabilir, gerçekten alınabilecek bir kablosuz kulaklık mı bunu anlatacağım.

Tws, kullanıma bağlı olarak 4-10 saat dolaylarında bir şarj kullanım süresi sunuyor. Ayrıca kutusu, şarj adaptörüne bağlı olarak 30 dakika ile bir buçuk saat arasında şarj süresi sunuyor. Duvar engeli yoksa 10, duvar varsa 5 metreden biraz daha fazla iletim yapabiliyor. Bluetooth ile hızlı bir bağlantı imkanı sunuyor kulaklığımız.

Airdots Tws kablosuz kulaklık yorumları

Airdots Tws kulaklık hakkındaki genel düşüncem şu şekilde:

Ses kalitesi, müzik dinlerken gerçekten mükemmel. Bas seslerini, vuruş seslerini, vokal seslerini harika iletiyor. Arama konusunda ise maalesef hem karşı tarafın sesi hem de sizin sesiniz çok kötü iletiliyor. Mikrofon konusuna ayrıyeten geleceğim ama ses iletim noktasında dediğim gibi, arama (görüntülü görüşme dahil) için çok kötü durumda.

Şarj süresi fiyata göre gayet iyi. Hem şarj olma hem de tüketme konusunda gayet yeterli. Kutusu ise cebe çok kolay sığar. Bluetooth bağlantısı açık olacağı için telefon bataryası hızlı mı tükenir diye düşünebilirsiniz. Ancak o kadar da fazla etkilemiyor.

Bluetooth kanalı ile wi-fi kanalı çakışır mı diye düşünebilirsiniz. 2.4 GHz bağlantısı için internet hızınıza bağlı olarak etkilenebilir ama çok büyük bir etkileme olmayacaktır.

Xiaomi Redmi Tws Bluetooth kulaklık mikrofonu

Gelelim en kötü noktasına. Maalesef Airdots Tws ürününde mikrofon çok çok çok ama çok ama çok kötü. En ufak bir fısıldıyı bile iletiyor karşı tarafa. Araçların vs. bulunduğu bir ortamda konuşma yapıyorsanız karşı tarafın kulağı kanayabilir. Tabii bu mecazi anlamda. Ama gerçekten çok rahatsız edici. Sadece arama sırasında da değil, normal bir ses kaydı yapmak isterken bile su altında gibi geliyor ses. Dolayısıyla kulaklığı kullanıp arama vs. yapacaksanız bence ikinci defa düşünün.

Sonuç olarak bu ürün alınır mı?

Dürüst konuşalım. Eğer amacınız bir kablosuz kulaklık almaksa ve bu kesin ise bütçeniz de ancak buna yetiyor ise tamam alın. Diğer ürünlere de bakarak alın. Ama derseniz “Ben mikrofona önem veririm, çok fazla görüntülü, normal görüşme yaparım” hem ses iletimi hem de mikrofon konusunda sıkıntı yaşarsınız ama amaç sadece müzik dinlemek veya video izlemekse alabilirsiniz. Fakat arama yaparken bu mikrofonu kullanmayacaksınız. Karşı taraf çok rahatsız olacaktır.

Amacınız kablolu veya kablosuz fark etmez, bir kulaklık almaksa benzer fiyatlarda daha kaliteli kablolu kulaklık alabilirsiniz. Sonradan pişman olmamanız için böyle bir tavsiye sunabilirim. Bilindik gayet güzel markalar var. Eğer kablo sizin için bir sorun değilse aynı fiyata kablolu kulaklık alın.

Sonuç olarak tercih size kalmıştır. Gönül ister ki Bluetooth olsun ama bu ürünlerin iyisi maalesef ki çok pahalı. Bu fiyata Bluetooth kulaklık almak biraz hayal gibi.


Rıdvan Atmaca

Ben Rıdvan Atmaca. 2003 Bursa doğumluyum. Teknoloji, gündem, tarih konularına meraklıyım. Araştırma yapmak ve öğrenmek en büyük tutkum.

Xiaomi Airdots Tws Kulaklık Deneyimim” isimli yazıda 2 tane yorum var.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: