Getting your Trinity Audio player ready...

Bu yazıda, en popüler çevrimiçi (online) kurs ve eğitim sitesi olan Udemy’nin alternatiflerine bakıyor olacağız. O halde gelin başlayalım.

Udemy Alternatifleri

Giriş

Muhtemelen Udemy’ye aşinasınızdır. Udemy, piyasadaki en popüler çevrimiçi kurs öğrenme platformlarından biridir. Peki ya bir alternatif arıyorsanız?

Endişelenmeyin, bu yazıda piyasadaki en iyi Udemy alternatiflerinden bazılarına göz atacağız. Ücretsiz platformlardan abonelik tabanlı hizmetlere kadar her şeyi ele alacağız. Böylece ihtiyaçlarınız için mükemmel seçeneği bulabilirsiniz.

İster yeni bir beceri öğrenmek, ister iş beklentilerinizi geliştirmek ya da sadece biraz eğlenmek isteyin, sizin için mükemmel bir platformumuz var. Daha fazlasını öğrenmek için okumaya devam edin.

Çevrimiçi Kurs Platformlarına Giriş

Udemy’nin online kurslar için gerçekten en iyi yer olup olmadığını merak ediyor olabilirsiniz. Ne de olsa pahalı olabilir ve başka pek çok seçenek mevcut.

Bu platformların her biri kendine özgü bir dizi özellik ve avantaj sunar. Bu nedenle birine karar vermeden önce araştırma yapmanız önemlidir. Ancak bu kadar çok seçenek varken, ihtiyaçlarınız için mükemmel platformu bulmamanız için hiçbir neden yok.

Coursera: Dünya Standartlarında Eğitim Parmaklarınızın Ucunda

Coursera

En iyilerin en iyileriyle aynı seviyede bir çevrimiçi kurs öğrenme deneyimi arıyorsanız, Coursera’dan başkasına bakmayın. Sunulan çok çeşitli kurslar, üst düzey eğitmenler ve sürekli olarak yüksek puanlarla Coursera, çevrimiçi öğrenim için tercihiniz olmalıdır.

Peki ya Coursera’da sunulan kurslardan memnun değilseniz? Ya kursu olmayan bir şey öğrenmek istiyorsanız? Korkmayın. Aralarından seçim yapabileceğiniz çok sayıda başka harika çevrimiçi kurs öğrenme platformu var. Bu makalede, Udemy’nin en iyi rakiplerinden bazılarına bir göz atacağız ve neler sunabileceklerini göreceğiz.

edX: Akredite, Kaliteli Eğitim

edX

edX, yüksek kaliteli eğitim sunan saygın bir çevrimiçi kurs öğrenme platformudur. Ünlü MIT ve Harvard tarafından akredite edilmiştir, bu nedenle sunulan kursların en yüksek kalibrede olduğundan emin olabilirsiniz. edX ayrıca çeşitli disiplinlerde çok çeşitli kurslar sunar, bu nedenle ihtiyaçlarınıza uygun bir tane bulacağınızdan emin olabilirsiniz.

Öyleyse ne bekliyorsunuz? Bugün edX’e göz atın!

LinkedIn Learning (Eski adıyla Lynda.com): Kapsamlı Bir Eğitim Yaklaşımı

LinkedIn Learning

LinkedIn Learning, eski adıyla Lynda.com, istediğiniz her alanda öğrenmek için büyük bir veritabanına sahip. Kurslar bu platformda etraflıca açıklanmakta. TED’den ve deneyimli eğitmenlerden tavsiye alınan eğitimler ve seminer sunan bir kurum olması nedeniyle özelliği harika bloklar dahilinde sunuluyor. Ve sitede barındırdığı binlerce etkileyici tedarikçiden birini seçerek, onlarla çalışmaya başlayabilirsiniz.

Khan Academy: Herkes için Erişilebilir Eğitim

Khan Academy

Khan Academy’yi hiç duydunuz mu? Dünyanın dört bir yanındaki öğrencilerin öğrenme biçiminde devrim yaratan çevrimiçi öğrenme platformudur. 2006 yılında kurulan Khan Academy, genç öğrencilerden üniversite öğrencilerine kadar herkes için ücretsiz ve erişilebilir eğitim içeriği sağlıyor. Matematik, fen bilimleri, bilgisayar programlama, tarih, ekonomi ve daha fazlası dahil olmak üzere çeşitli konularda yüksek kaliteli kurslar sağladığı için Udemy alternatifi arayanların başvurduğu bir platformdur. Kullanıcı dostu tasarımı ve sezgisel kullanıcı arayüzü ile Khan Academy, bilgi ve becerilerini genişletmek isteyen tüm çevrimiçi öğrenciler için mükemmel bir seçimdir. Ayrıca, işleri ilginç tutmak için yol boyunca eğlenceli zorluklar ve ödüller sunuyorlar.

Codecademy: Kodlamayı Profesyonellerden Öğrenin

Codeacademy

Kodlama bilginizi genişletmeye hazırsanız Codecademy tam size göre bir online kurs platformu. Eğer yarı zamanlı bir programcı olmak istiyorsanız, bu kurs başlamak için harika bir yer. Temel HTML ve CSS’den JavaScript ve Python’a kadar özellikle kodlama ile ilgili bir dizi konu sunuyor. Ayrıca, React ve Django gibi belirli web çerçevelerinin nasıl kullanılacağına dair kılavuzlar da sunuyor. Bunu kendi kişisel kodlama eğitim kampınız olarak düşünün!

Pluralsight: Her Beceride Kolaylıkla Ustalaşın

Pluralsight

Pluralsight İş Seçenekleri arasında yer almak için öğrenmeyi kolaylaştırmak isteyen herkes için mükemmel bir seçimdir. İlgili ve konuya odaklanmış çoklu dersler, ciltlerce teorik bilgiyi gereksiz hale getirmek için programlama ve dijital beceriler sunar. Pluralsight, her zaman ve son teknolojilere uygun olmayan kaliteli bir eğitim sunmaya odaklanmıştır. Sizlere web geliştirme, veri yönetimi, sistem yönetimi ve hatta otomasyonla ilgili canlı destek sunmaktan daha fazlasını sağlayabilir.

Skillshare: Yaratıcı Endüstrilerdeki Uzmanlardan Öğrenin

Skillshare

Eğer ilgi alanınız yaratıcı endüstriler ise, Skillshare ile iyi bir iş çıkarabilirsiniz. Fotoğrafçılar, tasarımcılar, illüstratörler ve daha fazlası gibi üst düzey profesyonellerden yaratıcı dersler içeren devasa bir kütüphaneye sahip olan Skillshare, yeni ve ilham verici bir şeyler öğrenmek istediğinizde gitmeniz gereken yerdir.

Web sitesi, abonelerine binlerce kaliteli derse uygun bir fiyatla erişim imkanı sunuyor. Skillshare ayrıca deneyimlerini ve bilgilerini ilgi çekici bir şekilde paylaşmaya istekli öğrenciler ve öğretmenlerden oluşan canlı bir topluluğa sahiptir. İkna olmadınız mı? Ücretsiz deneme sürümüne katılın ve Skillshare’in yaratıcı sektördekiler için neden online öğrenme platformu haline geldiğini kendiniz görün.

Udacity: Profesyoneller için İsteğe Bağlı Eğitim

Udacity

Gelecek vadeden profesyoneller, işe koyulma zamanı. Udacity ile günlük işinizi bırakmak zorunda kalmadan becerilerinizi geliştirebilirsiniz. Bu çevrimiçi öğrenme platformu, deneyim kazanmanıza ve kariyer hedeflerinize ulaşmanıza yardımcı olacak isteğe bağlı kurslar ve programlar sunar.

Veri Bilimi, Yapay Zeka, Ön Uç Web Geliştirme veya Sürücüsüz Araç Mühendisi gibi belirli becerilere ve sektörlere göre uyarlanmış 200’den fazla nano derece arasından seçim yapabilirsiniz. Ayrıca Teknoloji Derecesi Programı ile Georgia Tech gibi üst düzey üniversitelerden derece kazanabilirsiniz.

Treehouse: Kariyerinizi İlgili Becerilerle Oluşturun

Treehouse

Yazılım geliştirme alanında bir kariyere başlamak istiyor ancak tüm süreçten bunalmış mı hissediyorsunuz? Bu web sitesi kodlama, UX/UI tasarımı, web geliştirme ve daha fazlasını öğrenmek isteyenler için bir dizi kurs sunuyor. Ayrıca, etkileşimli platformları öğrenmeyi eğlenceli ve kolay hale getirir.

İster acemi ister profesyonel olun, Treehouse’da herkes için bir şeyler var. Temel HTML ve CSS’den React ve Ruby on Rails’e kadar çeşitli kurslarla beceri seviyenize uygun mükemmel kursu bulabilirsiniz. Ayrıca, belirli konularda kendinizi geliştirmenize veya becerilerinizi bir bütün olarak keskinleştirmenize yardımcı olabilecek düzinelerce öğretici de var.

FutureLearn: Dijital Çağ için Yeniden Tanımlanan Öğrenme

FutureLearn

FutureLearn, Udemy’nin geleneksel eğitim modelinden uzaklaşarak dijital öğrenme dünyasına cesur bir adımdır. Daha kısa kurslar, rozetler ve kupalar gibi özellikler ve ilerledikçe kendinize meydan okumanızı sağlayan benzersiz araçlarla dijital çağ için özel olarak tasarlanmıştır.

FutureLearn ile bir derece ile mezun olmak veya boş zamanlarınızda yeni bir şeyler öğrenmek her zamankinden daha kolaydır. Çok çeşitli konular arasından seçim yapın, önde gelen öğretmenler ve uzmanlarla iletişime geçin ve gurur duyabileceğiniz modern bir eğitim portföyü oluşturmaya başlayın.

Sonuç

Çevrimiçi kurs öğrenimi için Udemy’ye alternatiflerin listesi uzun ve her geçen gün yeni bir öğrenme platformu ortaya çıkıyor gibi görünüyor. Hepsini takip etmek zor olabilir ve hangisinin sizin için doğru olduğuna karar vermek daha da zor olabilir. Ama endişelenmeyin, sizi teminat altına aldık.

Tüm büyük platformları denedim ve en iyi seçimimin Coursera olduğunu kesin olarak söyleyebilirim. Çok geniş bir kurs yelpazesine sahip ve en iyi yanı da çoğunun ücretsiz olması. edX yakın bir ikinci ve LinkedIn Learning, iş aramak için LinkedIn’i zaten kullanıyorsanız harika bir seçenek.

Hangi platformu seçerseniz seçin, yeni ve heyecan verici bir şeyler öğrendiğinizden emin olun. Dünya hızla değişiyor ve bir adım önde olmanın en iyi yolu öğrenmeye devam etmektir.

Kategori:

Rastgele,

Son Güncelleme: 1 Şubat 2023

Etiket: