Amazon.com.tr Deneyimlerim


Amazon, belli bir süredir ülkemizde de hizmet veren güzel bir e-ticaret sitesidir. Peki gelin, artısı eksisi ile amazon.com.tr’yi değerlendirmeye çalışalım.

Amazon

Amazon.com.tr güvenilir mi?

Elbette. Amazon, dünyanın en güvenilir e-ticaret şirketlerinden biri. Tabii burada güvenlikten kastın ne olduğuna bakmak gerekir. Ürün güvenliği mi, sitede yazılan özelliklerle gelen ürünün aynı çıkması mı… Hangisinden bahsettiğimiz daha önemli. Fakat ben bugüne dek Amazon’dan yaptığım her siparişimden memnun kaldım güvenilirlik anlamında.

Amazon, kargoları hızlı getiriyor mu?

Evet. Hatta Amazon için en hızlı teslimata sahip e-ticaret şirketi diyebilirim. Özellikle Kolay Gelsin isimli kargo şirketi ile anlaşmalı olması, sipariş verdikten 1 gün sonra kargonun elimizde olmasını sağlıyor. Bu da kullanıcı deneyimi için oldukça iyi bir durum. Kolay Gelsin kargo hakkındaki yazıma ulaşmak için de tıklayabilirsiniz.

Kargolama aşamasına gelmeden önce, yani ürün depodan çıkmadan önce, kargoya teslim edilmeden önceki süreç bir tık yavaş olsa da tüm e-ticaret şirketlerine ve kargo firmalarına baktığımızda Amazon ve Kolay Gelsin, iyi bir ikili olmuşlar.

Amazon’daki ürün çeşitliliği

İşte maalesef sıkıntılı olan nokta burası. Hepsiburada, Trendyol, n11 gibi yerlerde bulabildiğiniz ürünlerden burada bulamamanız olasıdır. Sınırlı sayıda çeşit sunuyor her bir kategoride. Bu da deneyimi kötü etkileyen noktalardan birisi. amazonm.com.tr bunu da düzeltebilirse tadından yenmeyecek.

Amazon müşteri hizmetleri desteği

Müşteri hizmetleri konusunda da olumlu bir tavır sergiliyorum. Zira hızlı bir bağlantı ile ister canlı sohbet (internet sitesinden veya mobil uygulamadan), isterseniz de telefon numarasından ulaşabiliyorsunuz. Tek bir şey dikkatimi çekti: Canlı sohbetteki destek ekibinde bulunan kişiler, noktalama ve imla kurallarına çok da fazla dikkat etmiyorlardı.

Sonuç

Sonuç olarak Amazon, Türkiye’de başarılı bir şekilde yoluna devam ediyor. Tek sorun ise ürün çeşitliliği konusu. Bu da halledildiği sürece Amazon, Türkiye’de e-ticaret konusunda daha büyük bir marka olabilecektir. Benden puanı 9/10.


Rıdvan Atmaca

Ben Rıdvan Atmaca. 2003 Bursa doğumluyum. Teknoloji, gündem, tarih konularına meraklıyım. Araştırma yapmak ve öğrenmek en büyük tutkum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir