Yerli Otomobile Çok Az Kaldı


Yerli otomobil için firmaların ortak olarak kurdukları kuruluş olan TOGG, resmi internet sitesinden her gün 14.30’da araca dair bir detay paylaşıyor. Bugün paylaşılan resimde ise araca dair çok daha fazla detaya hakim olmuş durumdayız. Aylar öncesinde yapılan bazı tahminlerde yerli otomobil için bazı benzer olabilecek araçlar gösterilmişti. Arşivi karıştırdığım sırada bugün TOGG tarafından paylaşılan resimdeki detaylara bakılınca yerli otomobilin büyük bir ihtimalle VinFast LUX SA2.0 aracına benzemesi bekleniyor.

Yerli Otomobil Son İki Gün

Yerli otomobil hakkında

Yerli Otomobil Benzeri

TOGG tarafından paylaşımdaki araca çok benzeyen bu araçla yerli otomobil muhtemelen aynı özellikleri taşıyacak. Aracın Perşembe günü paylaşılacak olan başka bir detayı muhtemelen bize daha fazla detay verecektir. Hatta ön tasarım hakkında paylaşılan son fotoğraf detayları öne çıkardı. Bu durumda diğer detay yan veya arka taraftan bir detay sunacak olabilir.

Yerli otomobilde otonom sürüş özelliğinin bulunması bekleniyor. Çünkü “Nesnelerin İnterneti” ekosistemini kullanması beklenen otomobillerde otonom sürüş özelliği de bulunmakta. Bu özelliğin yerli araçta olmamasının hiçbir nedeni yok. Ancak sorun şu ki; sürekli internete bağlı olması için özel bir SIM kart bağlı olmalı. Bu da fazlaca gigabayta sahip paketlerin satın alınması demek. Ancak Türkiye’deki operatör firmaları bu duruma hazırlıklı değil gibi. Bu durumlar elbette belirli bir zaman sonra çözülecektir. Cuma günü tanıtılacak olan araçta her şey belli olacaktır.


Rıdvan Atmaca

Ben Rıdvan Atmaca. 2003 Bursa doğumluyum. Teknoloji, gündem, tarih konularına meraklıyım. Araştırma yapmak ve öğrenmek en büyük tutkum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir