Yerli Otomobil 27 Aralık’ta Tanıtılıyor


Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yerli otomobilin 27 Aralık’ta tanıtılacağını açıklamasının ardından Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, örtülü aracın fotoğrafını paylaşması sosyal medya kullanıcılarına aracın şekli ve detaylarını tahmin etme fırsatı sundu. Birçok kişi aracı İtalyan Pininfarina şirketinin tasarladığı K350 konseptine benzetti.

Yerli Otomobil

Cumhurbaşkanı Sn. Recep Tayyip Erdoğan’ın yerli otomobilin 27 Aralık günü tanıtılacağını söylemesinin ardından, Mustafa Varank’ın da resmî Twitter hesabından paylaştığı fotoğraf gündeme oturdu. Üstünde örtü bulunmasına rağmen büyük bir heyecan oluşturan bu paylaşımdaki prototip, İtalyan Pininfarina firmasının K350 modeline benzetiliyor.

K350

Bir SUV modeli olarak piyasaya sunulması beklenen aracın ailelere hitap etmesi bekleniyor. Bu modelin ortalama 150.000₺ civarlarında olması beklenirken, %100 elektrikli bir araç olacak. Bu da Türkiye’de elektrikli şarj istasyonlarının daha da artması anlamına gelecektir. Yerli otomobil hakkında Hakkı Alkan’ın hazırlamış olduğu videoyu da aşağıdan izlemenizi  tavsiye ederim. 27 Aralık ülke teknolojimiz açısından çok önemli bir gün olacaktır. Bu günü sabırsızlıkla beklemekteyiz. Bu asla bir parti meselesi değil, ülke meselesidir. Umarız ki devamı da gelir.


Rıdvan Atmaca

Ben Rıdvan Atmaca. 2003 Bursa doğumluyum. Teknoloji, gündem, tarih konularına meraklıyım. Araştırma yapmak ve öğrenmek en büyük tutkum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir