Seçim Anketi Takip Etmek İçin YouTube Kanalı


Henüz seçimlere 2 yıl varken ülkemizin içinde bulunduğu siyasi durumlardan ötürü anketler ve potansiyel adayların oy dağılımı merak ediliyor. İşte bu nedenle YouTube üzerinden izleyebileceğiniz güzel bir anket kanalı önermek istiyorum. Ben öneriler sunarken çok fazla seçenek sunmayı tercih etmiyorum. Birden fazla kanal bulunabilir ama ben sadece bir öneride bulunacağım.

Seçim Anketi

Güvenilir seçim anketi YouTube kanalı

Sandık Analiz isimli YouTube kanalı, pek çok farklı modelleme ile parti ve aday (1. ve 2. tur dahil) anketi yapmakta ve bunları seyircilerine sunmaktadır. Veri grubunun (ankete katılan kişiler) son seçime ait tercihleri ile başlayan, ardından farklı bilgiler ile devam eden yorumlu-yorumsuz videoları ile doğru, güvenilir, kaliteli araştırmalar sunmaktadır.

Belli aralıklarla yayımlanan bu sonuçlar, olası bir erken seçim veya halihazırda planlanan tarihteki seçim için ne tür sonuçlar bekleniyor, bunu göstermektedir. Sandık Analiz YouTube kanalını farklı seçim metodları için takip edebilir ve son siyasi durumdan haberdar olabilirsiniz.

Güncel seçim anketi

Kanalın videolarına bakarak anketlerin klasik sorusu olan “Bu pazar seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz” sorusuna da yanıt bulmuş olursunuz.

Sandık Analiz YouTube kanalı

Kanalın yayımladığı son videoların listesine aşağıdan ulaşabilirsiniz. Böylece insanların olası erken seçimde veya planlanan tarihteki seçimde nasıl bir tercihte bulunacağını görebilirsiniz.

Kanala ulaşmak için tıklayın.


Rıdvan Atmaca

Ben Rıdvan Atmaca. 2003 Bursa doğumluyum. Teknoloji, gündem, tarih konularına meraklıyım. Araştırma yapmak ve öğrenmek en büyük tutkum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir