Samsung Galaxy Fit2 Bileklik Deneyimlerim


Son zamanların favori cihazlarından biri de akıllı bilekliklerdir. Samsung gibi bir firmanın bilekliği olan Fit2 hakkındaki deneyimlerimi size bu yazıda aktarmak istiyorum. Gelin bakalım diğerleri mi yoksa Galaxy Fit 2 mi?

Galaxy Fit2 Bileklik

Samsung Galaxy Fit2 özellikleri

Öncelikle herhangi bir e-ticaret sitesinde de görebileceğiniz özelliklerine bakıp ardından deneyim olarak ne kadar karşılıyor bunlara bakalım.

14 gün şarj süresi, bildirim yansıtma, alarm kurma, aktivite takibi, adım sayar, stres ölçümü, kalp ritmi ölçümü, uyku takibi, hava durumu, el yıkama hatırlatıcısı, kronometre.

Genel olarak özellikleri bu şekilde. Peki deneyim olarak nasıl bir bilekliktir bu Fit2, gelin ona bakalım.

Galaxy Fit 2 (SM-R220) deneyimi

Genel olarak fiyatına göre iyi bir bilekliktir. Muadillerine göre de gayet iyi. Ancak ben diğerleri ile karşılaştırmak yerine bir bileklik olarak ve de bu model üzerinde inceleme yapacağım.

Bilekliği aldıktan bir süre sonra (bu hepsinde aynı olacaktır) ilk günkü heyecanı gibi kullanmayacaksınız. Bunu baştan belirtelim. Bileklikle aram gayet iyi.

İstediğim uygulamalardan Gear Wear uygulaması sayesinde bildirim yolluyor. Bunu ister telefonu kullanmadığınız zaman ister hem açıkken hem kapalı iken gelecek şekilde ayarlıyoruz. Fakat bildirimler konusunda fit2 biraz sıkıntılı. Çünkü gelen mesajı vs. tam metin olarak değil, alıntılayarak gönderiyor. Benim için bir eksi bu. Sizin için nasıldır bilemem.

Adım sayma konusunda sapmalar oluyor. Çok ciddi bir sapma mı? Hayır ama yine de böyle bir sorun var.

Stres ve kalp ritmi ölçümü konusunda da gayet iyi. Samsung Health uygulaması ile entegreli çalışıyor ve verileri direkt oraya gönderiyor. Tabii ki saatten kontrol etmek de mümkün bunu. Gear Wear uygulamasında kalp ritmi ve stres ölçümü konusunda istediğiniz sıklıkta yapılmasını sağlayabilirsiniz.

Şarj süresi ise zaten az kullanımda 14 gün olarak vaat edilmiş. Benim bileklik 5-7 gün dayanıyor. Fakat çok kısa sürede şarj oluyor. Yarım saat sürmüyor diyebilirim.

Yürüyüş, koşu gibi egzersizleri otomatik olarak algılıyor. Ayrıca isterseniz onlarca farklı antrenman türünden istediğinizi saate gönderip o egzersizi yaparken saatten modu açabilirsiniz.

Size 1 saat hareketsiz kalmanız halinde titreyerek bir uyarı veriyor ve sizi hareket etmeye teşvik ediyor.

Galaxy fit2 fiyatı

Galaxy fit 2 akıllı bilekliğin fiyatlarının nerede daha uygun olduğunu görmek için Akakçe, Cimri ve Epey linklerine tıklayabilirsiniz.

Sonuç

Sonuç olarak gayet iyi ve kullanılabilir bir bileklik diyebiliriz. 200 TL civarlarında işinizi görebilecektir.


Rıdvan Atmaca

Ben Rıdvan Atmaca. 2003 Bursa doğumluyum. Teknoloji, gündem, tarih konularına meraklıyım. Araştırma yapmak ve öğrenmek en büyük tutkum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir