Kişisel Gelişim İçin YouTube Kanalı


Kişisel gelişim adına bir sürü eğitim ve YouTube kanalı var. Ancak kaliteli içeriğe ulaşmak her zaman mümkün olamayabiliyor. Ayrıca herkes kafasına göre bir şeyle söylüyor ve ortalıkta gereksiz bilgi kirliliğine neden oluyorlar. İşte bu nedenle sizlere özellikle kişisel gelişim alanında çok güvenilir bir kişinin kanalını ve kişisel gelişim adına ayrılmış bir oynatma listesini önereceğim.

Kişisel gelişim için en iyi kanal

Sizlere önereceğim kanal: Haluk Tatar. Aslında bu kanalın ilk adı Video Eğitim idi. Video eğitim internet sitesine ulaşmak için tıklayın. Bu kanal, Haluk Tatar başta olmak üzere bazı eğitmenler tarafından izleyicileri için kaliteli içerikler sunuyor. Kanal bünyesinde pek çok oynatma listesi ve eğitim bulunuyor. Ayrıca Hangi Programlama Dilinden Başlanmalı yazımızda da belirttiğimiz bir platform olan Udemy üzerinden de eğitimler veren bir YouTube kanalından bahsediyoruz. İşte bu kanaldaki içeriklerin en önemlilerinden biri de kişisel gelişim videolarıdır. Ayrıca kanal sahibi olan Haluk Tatar’ın yazdığı kişisel gelişim kitapları da mevcut. Şunu da belirtelim ki; kanaldaki gündem videolarından bazılarında siyasî konulara da değinilmekte. Ancak şuan bizim konumuz o değil. Biz sadece kişisel gelişim konusunu ele alıyoruz.

Haluk Tatar kanalında ne tür içerikler var?

Bu kanalda bulunan “Kişisel Gelişim Tavsiye” oynatma listesi aslında sizler için gerekli pek çok konuda videolara sahip. Bu oynatma listesinde halihazırda 317 video bulunmakta. Ancak bunun yanında İngilizce, Arapça, Rusça, Almanca eğitim videoları bulunmakta. Bunun yan sıra belirli bilgisayar programları hususunda da eğitim sunulmakta. Ayrıca Faydalı Bilgiler, Ülkeler, Etkili ve Faydalı Konuşma gibi eğitim oynatma listeleri de bulunmakta. Kısacası kanalda 25 Mart 2020 tarihinde bulunan toplam 3.177 videonun çoğunluğu kişisel gelişime adanmış durumda ve bunların yüz binlerce izlenmesi bulunmakta. Ayrıca bir önceki paragrafta belirttiğimiz üzere Udemy platformu üzerinde daha fazla içerik de bulunmakta. Video Eğitim’e ait Udemy eğitimlerine ulaşmak için tıklayın. Şunu da belirtmek isterim ki; bu şekilde yararlı daha başka kanallar bulunabilir. Ancak sizlere gerçekten içlerinden video çeşitliliği en fazla olan ve belirli bir kitlesi olan bu kanalı önermek istedim.

Haluk Tatar kanalındaki oynatma listeleri nelerdir?

Kişisel Gelişim Tavsiye, Eksiden Artıya Geçiş, Canlı Yayın Gündem, Gündem, Katıl Butonuna Özel Videolar, Genel Kültür, Dünya Ticaret Tarihi, Dünyayı Kim Yönetiyor Serisi, Dünyada Neler Oluyor, Türkiye Gerçekleri, Dünya Tarihi, Etkili ve Güzel Konuşma Serisi, İngilizce Uygulamaları, Sıfırdan İngilizce Öğreniyorum Eğitim Seti, Yazarlar, Dikili İlişkiler Serisi, Ülkeler, Zaman Yönetimi Eğitim Seti, 3 Saatte Temel İngilizce, Sıfırdan Arapça Öğreniyorum Eğitim Seti, Tongue Fu Serisi, Süper Güç Olma Serisi, Bizden Haber ve Duyurular, Yabancı Dil Öğrenme, Bilim-Fizik-Teknoloji-Ekonomi, Faydalı Bilgiler, SpaceClaim Eğitim Seti, Outlook Eğitim Seti, PowerPoint Eğitim Seti, Maya Eğitim Seti, 3 Ayda Sıfırdan İleri İngilizce, Autodesk Inventor Eğitim Seti, Cianema 4D Eğitim Seti, Excel 2013 Sıfırdan Eğitim Seti, Prezi Eğitim Seti, Word Sıfırdan Eğitim Seti, SolidWorks Sıfırdan Eğitim Seti, CV Hazırlama ve Mülakat Teknikleri, SolidWords Teknik Resim, CATIA Eğitim Seti, SolidWorks Montaj Eğitimi, Sıfırdan Autocad Eğitimi, Photoshop CC Eğitim Seti, Sıfırdan Autocad 3D Eğitim Seti, Sıfırdan Bilgisayar Öğreniyorum Eğitim Seti, Sıfırdan Rusça Öğreniyorum Eğitim Seti, Google Drive Video Eğitim Seti, Sıfırdan Almanca Öğreniyorum Eğitim Seti, Blender Türkçe Eğitim Seti
gibi 49 tane oynatma listesi ve toplam 3.177 video bulunmakta.

Bu oynatma listelerinin çoğunluğu sizlerin kişisel gelişimi adına hazırlanmış kaliteli videolardır.
Aşağıda sadece kişisel gelişim adına hazırlanmış ve 317 video bulunan oynatma listesini bulabilirsiniz. Haluk Tatar YouTube kanalına ulaşmak için tıklayın. Ayrıca tüm oynatma listelerini görmek isterseniz tıklayın.

Video oynatılmazsa tıklayın.

Rıdvan Atmaca

Ben Rıdvan Atmaca. 2003 Bursa doğumluyum. Teknoloji, gündem, tarih konularına meraklıyım. Araştırma yapmak ve öğrenmek en büyük tutkum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir