İngilizce Öğrenmek İçin YouTube Kanalı


İngilizce öğrenmek pek çoğumuzun istediği bir durum. Gerek iş imkanları olsun, gerekse de başka amaçlar için bu dili öğrenmenin nerdeyse bir zorunluluk gibi bir şey olması öğrenmemizi zorunlu kılmakta. Peki İngilizce en iyi hangi kaynaktan öğrenilebilir? Öğrenmek için kursa gitmeye gerek var mıdır? Udemy veya YouTube üzerinden İngilizce öğrenmek ne kadar mümkün, gelin bunlara bir bakalım.

İngilizce

İngilizce öğrenmek için ne yapmak gerekir?

Öncelikle şunu hepimiz kabul etmeliyiz: Sadece bir dil değil, ne öğrenmeye çalışırsak çalışalım, öncelikle buna karşı istekli, motivasyonlu bir şekilde yaklaşmamız gerekir. Hiçbir şey zorunda olduğunuz için öğrenilmez. İngilizce öğrenmek için öncelikle bunu gerçekten istemeniz gerekir. Eğer mesleğiniz için öğrenmeniz gerekiyorsa bile bu sizin için bir motivasyon kaynağı olmalı. Öncelikle bunu halletmelisiniz.

Ayrıca dil öğrenirken, bunu her gün yapmanız gerekir. Verdiğiniz her bir ara günü, sizi hedefinizden uzaklaştıracaktır. Eğer iradeniz güçsüzse, mutlaka başladığınız yola hiç ara vermeden devam edin. Dili öğrenmeye başlarken de o dili öğrenen biriyle sohbet ederek, yazışarak kendinizi motive edebilirsiniz.

İngilizce öğrenmek için kursa gitmeye gerek var mı?

Aslında bu çok da gerekli bir durum değil. Çünkü genellikle okullar/kurslar saatleri belli olduğu için kendi isteğinizle gidip eğitim alacağınız yerler değildir. Buraya gittiğinizde muhtemelen sıkılacaksınız. İşte bu nedenle de sadece bir derste bile geri kalırsanız tekrar yapmanız gerekebilir. Bu nedenle eğitim saatini kendiniz belirleyebileceğiniz bir şekilde evden eğitime katılmanız İngilizce ve diğer dilleri öğrenmeniz anlamında size daha faydalı olacaktır.

Bunu Udemy veya YouTube eğitimleri olarak algılamanız mümkün. Evet, bu gibi eğitimler sizler için faydalı olur ancak bunlar da yeterli değil. Yazının ilerleyen kısımlarında sizlere bir oynatma listesi ve kanal önereceğiz ancak bundan önce de size öneriler sunmamız gerek. Aldığınız eğitim havada kalmamalı. Aldığınız eğitimi bir arkadaşınızla, o dili konuşan insanlarla, hatta anadili İngilizce olan insanlarla konuşarak pekiştirmeniz gerekir. Bu dile ait metinler okuyarak, bunları yavaş yavaş çevirmeye çalışarak hem öğrenim durumunuzu görebilir hem de telaffuzunuzu geliştirebilirsiniz. Telaffuz konusunda bu yazımızı da okuyun.

İngilizce eğitimi için YouTube oynatma listesi

Bu konusunda eğitim veren bir sürü yer var. Ancak bunların oldukça büyük bir kısmı yetersiz, düz, sıkıcı eğitim vermekte. Bu nedenle sizlere sıkılmadan izleyebileceğiniz, gayet yeterli bir eğitim veren bir kanal önereceğiz. Önereceğimiz kanal: Orkun Londoner. Oldukça güzel bir teknikle sizleri sıkmadan eğitim verebilecek bir kanal. Ayrıca İngilizce konusunda değişik içerikler de üreten bu kanalda, oldukça güzel bir şekilde eğitim alıp, en azından orta düzeyde bir seviyeye kadar ilerleyebilirsiniz.

Kanalda bulunan “Bana İngilizce Öğret” oynatma listesinde kendine has bir metot ile eğitim verilen bu kanaldaki videoları izleyenlerin çoğu da eğitimi başarılı bulmakta. Daha iyi ortamlarda, daha ileri düzey eğitim veren kanallar da bulunuyor. Ancak bunları izlerken kendinizi adeta üniversitede gibi hissedebiliyorsunuz. Bu nedenle buradaki eğitimler biraz daha eğlenceli. Hatta çocuklarınızın bile izleyebileceği içerikler olduğunu söyleyebiliriz.

Video oynatılamadı hatası alırsanız tıklayın.

Rıdvan Atmaca

Ben Rıdvan Atmaca. 2003 Bursa doğumluyum. Teknoloji, gündem, tarih konularına meraklıyım. Araştırma yapmak ve öğrenmek en büyük tutkum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir