İki Ülke Liderine Cover – Edit Reyiz ve Maestro Ziikos


YouTube, içinde çok farklı türden işler yapan pek çok farklı kategorideki kanalı barındıran bir platform. Bazı kanallar veya kişiler de burada yaptıkları ile ciddi ses getirmekte ve çok fazla alternatifi bulunamamakta. İşte bu tarz içerikler de çok tutuluyor. Bunlardan ikisi de bulundukları ülkenin yöneticisine cover yapan iki farklı kanal. Eğlenceye hazır olun.

YouTube için eğlenceli kanallar

Bu iki kanal, YouTube’da içerik üreten ve o kısa videolarında gerçekten eğlenmemizi sağlayan içerikler üretmekteler. Aslında iki kanal da birbirinin benzeri. Edit Reyiz isimli kanal, Türkiye Cumhuriyeti’nin Cumhurbaşkanlığı görevini yürüten Recep Tayyip Erdoğan’ın, Maestro Ziikos ise Amerika Birleşik Devletleri başkanı olan Donald Trump’ın konuşmalarından belli bölümleri keserek bunları popüler şarkılara uyarlayıp bazen orijinalinden daha güzel coverlar elde ediyorlar.

Sanıldığından daha zor bir biçimde üretilen bu içerikler hazırlanmak için büyük zaman harcanıyor. Tabii ki bu tür videoların nasıl yapıldığı tam olarak bilinmez. Çünkü her ne kadar zor olsa da daha fazla insan bu işi yapmaya başlar. Ancak hâlen bu tarz videolar yapan bu iki kanal, işini gayet de iyi bir şekilde yapıyor. Tabii şunu da söyleyelim ki iki kanal sadece benzer içerik üretiyor. Başka herhangi bir bağlantıları yok.

Ediz Reyiz

Edit Reyiz, bu işe uzun zaman önce başlamış bir kanal. Aslında Türkiye’de bu tarz içerik üreten gerek YouTube kanalları, gerek Instagram hesapları zaten vardı. Fakat çoğu belki birkaç defa veya çok uzun zamanda bir yaptı. Mesela çoğu kişinin internetle tanışmadığı dönemlerde Educatedear isimli kanalda bu tarz içerikler oluyordu. Ancak bunlar çok uzun zamanda bir yapılıyordu.

İşte bu kanalsa genellikle ayda bir defa içerik üretiyor ve siyasilerin sözlerini popüler şarkılara uyarılıyor. Edit Reyiz’in en popüler bazı coverları milyonlarca izlenme almıştır. Aşağıda kanala ait tüm videoları oynatma listesi olarak bulabilirsiniz. Belki çoğu kişinin haberi olan bir kanal ama haberi olmayan kişilerin mutlaka denemesi gerekiyor. Gerçekten keyifli vakit geçirmenizi sağlayacaktır. Ayrıca şu anda bu yazıyı yazdığım zamanda yeni çıkmış ve popüler olan Reynmen – Melek isimli şarkıya da cover yapmış durumda.

Video oynatılmazsa tıklayın.

Bazı popüler ve keyifli Edit Reyiz coverları;

R.T.E & Merkel – Melek (Ft. Reynmen)
R.T.E & Kılıçdaroğlu – Wir sind Kral (Ft.Devlet Bahçeli)
R.T.E & Merkel – Cennetten Çiçek (Acılara Yürüyor Korkmuyorum)
R.T.E & Merkel – Nimet (Ft. Didomido)
R.T.E & Devlet Bahçeli – Alayına Diss
R.T.E & Kılıçdaroğlu – Çok Sevdim Yalan Oldu (Ft. Bahçeli)
Recep Tayyip Erdoğan ft. Ed Sheeran – Shape of You

Ayrıca kendisi Spotify’da da görüntüleyebilirsiniz.

Ulaşmak için tıklayın.

Maestro Ziikos

Maestro Ziikos ise 2016 yılında ABD başkanı olan Donald Trump’ın konuşmalarından aldığı kesitlerle beraber çok başarılı bir şekilde cover yapıyor ve gerçekten orijinal şarkılardan daha güzel olabiliyor. Çok profesyonel şekilde hazırladığı bu videolarda muhtemelen önümüzdeki yıl seçimleri kaybettiği için Donald Trump’ı göremeyeceğiz. Bakalım Biden nasıl şarkı söylüyor olacak.

Maestro için Edit Reyiz alternatifi veya Edit Reyiz’in başka ülkelerdeki benzeri diyebiliriz. Kanala ait tüm içeriklere aşağıdan ulaşabilirsiniz. Bu kanalda bulunan şarkılar da en az Edit Reyiz kadar güzel şekilde hazırlanmıştır. Burada da sadece ses değil, aynı zamanda kliple de uğraşılmaktadır. Hem işitsel hem de görsel olarak çok iyi videoları aşağıdan oynayabilirsiniz.

Videolar oynatılmazsa tıklayın.

Bazı popüler Maestro Ziikos coverları;

Billie Eilish – bad guy (Donald Trump Cover)
Wash Your Hands – Donald Trump
TONES AND I – DANCE MONKEY (Donald Trump Cover)
Donald Trump Sings Run Run Rudolph
Queen – Bohemian Rhapsody (Donald Trump Cover)

Ayrıca kendisini Spotify’da da bulabilirsiniz.

Ulaşmak için tıklayın.

Cover nedir?

Aranjman veya cover, müzik alanında önceden seslendirilmiş bir eserin farklı sanatçılar tarafından yeniden icra edilmesi anlamına gelmektedir. “Cover”, kökeni eski Fransızcaya dayanan İngilizce bir sözcük olmasına rağmen birçok dilde değiştirilmeden kullanılmıştır. Türkçedeki en yaygın karşılığı aranjmandır.


Rıdvan Atmaca

Ben Rıdvan Atmaca. 2003 Bursa doğumluyum. Teknoloji, gündem, tarih konularına meraklıyım. Araştırma yapmak ve öğrenmek en büyük tutkum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir