Haberler İçin En İyi Uygulama


Hepimiz her gün en az bir habere maruz kalıyoruz. Bazılarımız ise günün belli bir bölümünü haber takip etmeye ayırıyor. Bazılarımız ise telefonunda bulunan bazı uygulamalar ile seyahat halindeyken haber okuyor. Ancak burada hepimizin dikkat etmesi gereken bir husus var: Takip ettiğimiz kaynak objektif mi? Bazı kaynaklar belli bir tarafı tutup bir olayı sadece iyi yönünden aktarırken, bazı kaynaklar ise sadece kötü tarafından aktarabiliyor. Olay aynı ama yorumlar çok farklı oluyor. Yabancı yayın organları ise hepimizin mâlumu. İşte bu noktada iş size düşüyor. Objektif olduğunu düşündüğünüz kaynakları ilk önce okuyun. Ardından değişik kaynaklardan aldığınız bilgilerle bunu harmanlayın. Ancak şunu unutmayın ki; bazı haber kaynakları gerçekten fikrinizi olumsuz etkilemeyi çok iyi başarabiliyor. İşte bu nedenle pek çok haber kaynağını bir arada bulabileceğiniz bir uygulama var. Google Haberler.

Google Haberler nedir? Nasıl bir uygulama?

Google Haberler istediğiniz konuları favorilerinize ekleyebilmenize, istediğiniz haber kaynağını takip edebilmenize olanak tanıyan bir haber toplama uygulamasıdır. Google Haberled uyumlu bütün haber kaynakları yeni bir yazı eklediği andan itibaren burada okunabilir oluyor. Işte bu nedenle eklenen bir haber çok kısa bir sürede önünüzde oluyor. Uygulama ana ekranında sizin için en iyi ve en popüler haberler sunuluyor. Bunun yanında aşağıdaki farklı menüler sayesinde haber konularınızı ve kaynaklarınızı özelleştirme imkanınız var.

Örneğin aşağıdaki fotoğrafta Google Haberler’de takip ettiğiniz konular için yazılmış ayrı haberler var. Bu sayede ekonomi haberini de bilim ve teknoloji haberini de en iyi şekilde, uğraşmadan okuyabilirsiniz.

Google Haberler - Başlıklar

Google Haberler’de Konu ve Kaynak Özelleştirme

Google Haberler üzerinde ilgi duyduğunuz kaynakları ve konuları özelleştirebilirsiniz. Bu sayede bir önceki fotoğrafta gösterdiğimiz “Başlıklar” ekranında takip edebileceğiniz konuları ve bu konularda yazılarını okumak istediğiniz haber kaynaklarını kendiniz seçebilirsiniz. Bunun için aşağıdaki ekrana gelip + işaretine dokunduktan sonra arama çubuğuna istediğiniz haber kaynağını veya konuyu yazdıktan sonra çıkan sonuçtaki yıldız işaretine tıklamanız yeterlidir. İşte bu sayede haberleriniz size özel olacaktır.

Google Haberler - Takip Edilenler

Ayrıca ana ekranınızda bir haber gördüğünüzde sağ alt köşesinde bulunan üç noktaya tıklayarak o haber kaynağını engelleyebilirsiniz. Bu sayede bir daha o kaynaktan yazı almazsınız. Ayrıca yine aynı yerden haberi daha sonra okumak için kaydedebilir, buna benzer daha fazla haber gösterebilirsiniz. Ayrıca bir haberi açtıktan sonra aynı konudaki diğer yazıları da görmek için alttaki “İlgili tüm haberler” diyerek başka kaynaktaki haberleri de okuyabilirsiniz.

Google Haberler Nasıl Kullanılır?

Google Haberler’in Android ve iOS uygulamalarını indirebilir veya internet sitesine girebilirsiniz. İnternet sitesine gitmek için tıklayın.


Rıdvan Atmaca

Ben Rıdvan Atmaca. 2003 Bursa doğumluyum. Teknoloji, gündem, tarih konularına meraklıyım. Araştırma yapmak ve öğrenmek en büyük tutkum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir