Getting your Trinity Audio player ready...

Twitch, yayıncıları izlerken aynı zamanda abone olup destekleyebileceğiniz ve farkı özelliklerden yararlanabileceğiniz bir özellik sunuyor. Peki prime abonelik nasıl yapılır hep beraber bakalım.

Twitch Prime Abonelik

Amazon Prime nedir?

Bunun üzerine daha detaylı bir yazı yazılabilir ama kısaca Amazon Prime, Amazon üzerinden yaptığınız alışverişlerde daha hızlı teslimat almanıza olanak tanıyan, Prime Video üzerindeki film ve dizileri izlemenizi sağlayan ve bu yazının da konusu olan Twitch üzerinden Prime abonelik yapmanızı sağlayan bir özelliktir.

Amazon Prime’ın ücreti ne kadardır?

7.99₺ üzerinden, Türkiye için yerel fiyatlandırma ile çok uygun bir fiyata sunulan özellikten bahsediyoruz. Bu da Amazon’un ne kadar iyi bir strateji izlediğini göstermektedir.

Twitch’te Prime ile abone olma

  1. Bunun için ilk önce buradaki bağlantıdan Prime aboneliğini başlamalısınız. Bu, ilk ay ücretsizdir. Sonrasında da 7.99₺ olacaktır.
  2. Amazon Gaming‘e prime abonelik aldığınız Amazon hesabı ile bağlanın.
  3. Twitch hesabınızı bağlayın. Bunu menüden göreceksiniz zaten.
  4. Twitch uygulamasını açın.
  5. Abone olmak istediğiniz yayıncının yayınında iken “Abone ol” butonuna tıklayın.
  6. Prime ile abone ol seçeneği aktif ise butona tıklayınca abone olabilirsiniz.

Sıkça sorulan sorular

Birden fazla Twitch hesabına Prime abone olunur mu?

Hayır. Bu şekilde abone olabileceğiniz bir kanal vardır. Her ay Amazon Prime üyeliğinize bir adet Twitch abonelik hediyesi gelir. Bunu ister aboneliğinizi yenilemek için isterseniz de yeni bir kanala abone olmak için kullanabilirsiniz. Ama birden fazla kanala aynı Prime üyeliği bulunan hesapla abone olamazsınız.

Twitch kanalına abone olduğum için ek ücret öder miyim?

Hayır. Aylık Prime ücreti neyse onu ödersiniz ve her ay gelen Twitch abonelik hediyesi ile herhangi bir ücret ödemezsiniz.

Abonelik yenilemesi otomatik mi yapılır?

Amazon hesabınızdaki yenileme otomatik yapılırken kanal aboneliği için otomatik yenileme yerine yayında iken yenileme yapabilirsiniz.

Her kanala Prime ile abone olunur mu?

Hayır. Her Twitch hesabında bu seçenek aktif değildir. Sadece bu seçeneğin kullanılabilir olduğu hesaplar için geçerlidir.

Kategori:

Teknoloji,

Son Güncelleme: 18 Nisan 2021