2019 Yılı Google Arama Trendleri Açıklandı


Dünya’nın en büyük arama devi olan Google’da her gün ortalama 60 milyona yakın arama yapılıyor. Bu da şirketin her yıl sonunda en fazla aramalar bir liste haline getirip yayınlamasıyla ilginç bir sonuç ortaya çıkarıyor. “Google Trends” ismindeki bu servisin internet sitesinde yayınlanan verileri aşağıda bulabilirsiniz.

2019 yılı Google arama trendleri listesi

Google, arama trendlerini üç kategori halinde sunarak daha anlamlı bir veri sunuyor. Bu kategoriler; “Genel”, “Kişiler” ve “Nasıl Yapılır” olarak listelenmiş. “Genel” kategorisinde 2019 yılının trend aramalarına bakacak olursak bunlar,

 1. İstanbul Seçim Sonuçları 2019
 2. Geleceğe Nefes
 3. YSK
 4. Deprem
 5. Sigara Fiyatları
 6. Dolar Kuru
 7. Askerlik Son Dakika
 8. EYT
 9. İstiklal Marşı 10 Kıta
 10. Notre Dame Katedrali

“Genel” kategorisinden sonra Google, en çok aranan kişileri listeliyor. 2019 yılında en çok aranan kişilerse aşağıda listelenmiş durumda.

 1. Emine Bulut
 2. Ekrem İmamoğlu
 3. Neslican Tay
 4. Palu Ailesi
 5. Tarık Ünlüoğlu
 6. Kerimcem Durmaz
 7. Dilber Ay
 8. Ayşen Gruda
 9. Devran Çağlar
 10. Demet Akbağ

“Kişiler” kategorisinden sonra da “Nasıl Yapılır” geliyor. Burada yemek tarifler başta olmak üzere insanların bir şeyin nasıl yapıldığını öğrenmek için yaptıkları aramalar mevcut. İşte bunlar aşağıda listelenmiş durumda.

 1. Revani nasıl yapılır
 2. Bekçilik başvurusu nasıl yapılır
 3. Kestane nasıl yapılır
 4. Tilavet secdesi nedir nasıl yapılır
 5. Limonata nasıl yapılır
 6. Sütlaç nasıl yapılır ev yapımı
 7. YKS başvuru nasıl yapılır 2019
 8. Kapuska nasıl yapılır
 9. Barbunya nasıl yapılır
 10. Piyaz nasıl yapılır

Daha kapsamlı verilere ulaşmak için Google Trends internet sitesine bu linkten ulaşabilirsiniz. Ayrıca aşağıdan da Google’ın hazırlamış olduğu videoyu izleyebilirsiniz. Bu arada unutmayın ki bu veriler bir ülkenin bir yıllık olarak ne yaptığını, ne yaşadığını ve nelerle ilgilenip uğraştığını göstermekte. Ayrıca yine Google Trends internet sitesinden yapılan her sorgu için şehir şehir ne kadar arama yapıldığına ve zaman içinde yapılan arama sayısına ulaşabilirsiniz.


Rıdvan Atmaca

Ben Rıdvan Atmaca. 2003 Bursa doğumluyum. Teknoloji, gündem, tarih konularına meraklıyım. Araştırma yapmak ve öğrenmek en büyük tutkum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir